Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Akce Rok 2019 MFDF - Beseda s Tomášem Halíkem - 28.10.2019

MFDF - Beseda s Tomášem Halíkem - 28.10.2019

Email Tisk PDF

 

Letos jsme společně s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů zorganizovali dvě besedy, které se konaly v rámci diskusního prostoru Inspirační fórum.

Složitost a globální provázanost problémů současného světa s sebou přinášejí nejistotu a strach z toho, co přinesou nejbližší léta. Strach je pochopitelnou reakcí na neznámé a složité výzvy. U řady lidí ale přerůstá v paniku. Jak s touto emocí nakládat rozumně a produktivně? Souvisí nějak strach i s nadějí? Jaké emoce nám pomohou zachovat si vedle kritického odstupu také klid a nadhled? Přispívá k tomu česká katolická církev, nebo jí zmítají podobné emoce jako okolní společností?

Hledání odpovědí na tyto otázky se ujal prof. Tomáš Halík, který přijal pozvání a přijel 28. října  na besedu na téma Jak se nebát.

 

Tomáš Halík zahájil krátkým  inspirativním zamyšlením na téma strachu v nás a ve společnosti. Beseda se dále rychle přesunula opět na otázky z publika, které bylo velmi početné, neboť se někteří lidé do zkušebny divadla nevešli. Zkušebna již pro tuto besedu kapacitně nestačila. Kromě tohoto problému to byla akce velmi podařená a proběhla v příjemné atmosféře. Besedu moderoval šéfredaktor Aktuálně.cz  Josef Pazderka.

Fotografie z přednášky

 

 

 

 

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve