Česká křesťanská akademie Jihlava

Místní skupina

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Akce Rok 2017 Adventní posezení - 6.12.2017

Adventní posezení - 6.12.2017

Email Tisk PDF

Ve středu 6. prosince – na svátek svatého biskupa Mikuláše z Nursie – se v 19:00 sešli členové a příznivci jihlavské místní skupiny České křesťanské akademie na pravidelném měsíčním, tentokrát adventním setkání v domácnosti rodiny Krásenských.

Podle obyčeje bylo poslední setkání roku mírně slavnostní a programově ozvláštněné. Kromě nutných úředních a pracovních domluv, které zabraly několik úvodních minut, bylo hlavní náplní povídání RNDr. Davida Pitharta, CSc., biologa z třeboňské místní skupiny ČKA. Profesně se zabývá odbornou ekologií. Není proto divu, že jeho přednáška se týkala tak zvané ekologické encykliky papeže Františka, zveřejněné pod názvem Laudato si. Na vlastních fotografiích, jimiž svou na stěnu obýváku promítanou prezentaci doprovodil, přesvědčivě dokládal současný vesměs neblahý vliv, který lidská činnost na přírodu a životní prostředí má. Myšlenky z encykliky pak překládal do osobní zkušenosti co a jak dál. Díky komornímu prostředí tuctu posluchačů a otevřené a přátelské náladě se brzy rozproudila živá a věcná diskuse. K doplnění sil a energie byl stůl zaplněn domácím i přineseným občerstvením.

Manželé Kodetovi přinesli ostatním pěknou řádku obsažných publikací o přírodě Vysočiny a její ochraně, které vydali spolu se svými ochranářskými přáteli.

 

Spokojení posluchači – tentokrát namnoze doprovázení manželkami – se rozešli okolo desáté večerní. Manželé Radka a David Pithartovi přenocovali u Dokulilových – rodiny jednoho z členů zdejší akademie.


 

 

Fotografie:

https://photos.app.goo.gl/WRNTHYCu8DigzzE13

 

 

Co děláme?

Dokument o naší činnosti:

Co se urodilo 2001-2010

Chcete nás podpořit?

Podílejte se přímo na fungování naší skupiny tak, že se stanete jejími členy. Pokud chcete projevit pomoc finančně, staňte se pasivními platícími členy ČKA.

Zasílání informací

Chcete být včas informování o našich chystaných akcích?

Pošlete nám svůj email.

Plenární sněm

Naše skupina zpracovala začátkem roku 2008 stručný výtah závěrečného dokumentu

Plenárního sněmu katolické církve